7 Nisan 2015 Salı

Benefit Porefessional Baz

Herkese merhaba

Bu yazımda herkesin ölüp bittiği Benefit Porefessional Makyaj bazını kısaca inceleyelim:

Benimki setten çıktığı için minik boy. • Silikonumsu bir yapısı var. bana yapay geliyor, bu yüzden her gün kullanıma uygun olduğunu düşünmüyorum.
 • Fondötenin kalıcılığını bence arttırmıyor.

 • Gözenekleri kapatıyor ve daha pürüzsüz bir görünüm elde ediyorsunuz.

Şöyle ki:

Elimde hiç bir ürün yok


Sadece Benefit Porefessional var (Çizgilere doluyor ve daha pürüzsüz görünmesini sağlıyor)


Benefit Porefessional üstüne fondöten var


Biraz zaman geçince Benefit Porefessional+fondöten durumu (Zaman geçince çok da bir işe yaradığını söyleyemem)


Sadece Fondöten bulunuyor

Uzun lafın kısası: Fondöten de sürmeyin kızlar, doğal hali en güzeli :) eğer kusurlarınız varsa hafif ürünler kullanarak daha doğal görünmeye çalışın.

Porefessional için de çok beğendiğimi söyleyemeyeceğim. Sanıyorum yağlı ciltler de pek beğenmiyor. Minik bir boy olursa eğer, özel günlerde kullanılabilir.

Umarım merak edenler için yararlı bir yazı olmuştur. Başka bir yazıda görüşmek üzere.

6 yorum:

 1. ben de çok sevmem bunu..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Benefitle genel olarak pek anlaşamıyorum sanırım :(

   Sil
 2. Keşke yüzünüzde deneyip gösterseydiniz. Eldeki derin çizgiler ile ürünün silmeyi vadettiği ciltteki gözenekler aynı derinlikte değiller. Ben kullanıyorum bu ürünü ve gözenek silme konusunda başarılı zaten ürünün amacı da gözenekleri silmek çizgileri kapamak değil.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Çok haklısınız Nazlı hanım. Bu ürünü deneyenler hep yüzde denediği için ben elde yapmayı uygun buldum. Zaten çizgileri de başarılı bir şekilde kapatıyor. Gözenekleri ve elimdeki ufak çizgileri içini doldurarak pürüzsüzleştiriyor. Benim sevmeme nedenim belki de cildimin Yağlı olmasından kaynaklanıyor. Silikonu çok yapay buluyorum. Yoksa gözenek kapatmada bir sorun yok. Ama belli bir süre sonra maalesef kalmıyor. Zaman ayırıp okuduğunuz için çok teşekkür ederim.

   Sil
 3. Bende almayı düşünüyordum incelemeni iyi ki okudum bana hiç uygun bir baz değilmiş onu anladım :( cildim yağlı bu tarz ürünler bende sivilce yapıyor.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Merhaba Sevgi, gözenek kapatıcılığı güzel, ama senin de cilt tipin benimki gibi. Başka yağlı ciltlerde sivilce çıkardığını okudum. Bu şekilde küçük boy alıp, özel günlerde, belirli bölgelere uygulanabilir. Mesela alında çok gözenek varsa, sırf oraya uygulanabilir. Ama milletin ölüp bittiği kadar yok (yağlı ciltler için)

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...