1 Nisan 2015 Çarşamba

Salon İçin Dekorasyon FikirleriHerkese merhaba

Sizlere; fazla uğraştırmayan, şık, kullanışlı hem de uygun fiyatlı bir kaç dekorasyon fikri sunmak istiyorum. İlk dekorasyon yazım olacağı için kendi evimden olsun istedim. Dekorasyonla ilgili siteleri ve dergileri karıştırmayı çok sevdiğim için belki böyle bir yazı sizlerin de hoşuna gider dedim.


İlk yazımın konusu salon için olan minik öneriler:

Salonda mobilyalarım beyaz, koltuğum antrasit. ben de aksesuar olarak beyaz, siyah, gümüş ve kırmızı renkleri kışın çok severek kullanıyorum. Yazın ise renklerle oynayarak, salonumun konseptini değiştiriyorum.


mum süsleme -diy mum
 • İkea'dan aldığım mumları bir DIY (kendin yap) projesiyle süsledim. Ve yine İkea'dan aldığım derin vazoya koydum. 
 Ürünleri alabileceğiniz link:

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ev-dekorasyonu/mumlar-ve-mumluklar/mumlar/40128855/fenomen-blok-mum.aspx

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ev-dekorasyonu/vazolar-ve-yapay-cicekler/vazolar/80175091/cylinder-vazo.aspx


 • Canlı çiçekleri çok seviyorum ve evin havasını çok değiştirdiğini düşünüyorum. Çiçeğiniz, toprağına koyacağınız renkli çakıl taşlar sayesinde çok daha şık bir görünüme sahip olacaktır. Ben beyaz rengin ferahlığını katmak için beyaz çakıl taşlarıyla süsledim.Salon İçin Dekorasyon Fikirleri

Salon İçin Dekorasyon Fikirleri

Çakıl taşlarını bir milyoncu gibi dükkanlardan veya ikea,yapı marketlerden satın alabilirsiniz. 


 • Orkidelerinizi daha geniş saksılara koyabilirsiniz. Ben İkea'dan aldığım cam saksının içine koydum hem şık dursun hem de kökleri güneş ışığı alabilsin diye.
Salon İçin Dekorasyon Fikirleri

Fazla su köklerini çürütmesin diye, saksının altına mutlaka çakıl taşı koyun. Yine İkea'dan aldığım kare mumluğu süsleyerek orkidemi içine yerleştirdim. Kalan boş yerlere ise kendim boyadığım taşları ve İkea'dan aldığım dekoratif süsleri yerleştirdim.


Salon İçin Dekorasyon Fikirleri


Ürünleri alabileceğiniz link:
http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ev-dekorasyonu/vazolar-ve-yapay-cicekler/vazolar/80175091/cylinder-vazo.aspx

http://www.ikea.com.tr/urun-katalogu/ev-dekorasyonu/vazolar-ve-yapay-cicekler/dekoratif-aksesuarlar/10258792/somlig-dekoratif-top.aspx

 • Çiçeklerin de modası mı olur demeyin. Bal gibi de oluyormuş. Bu sene her yerde sukulent yani dikensiz kaktüslerden var. Bakımı aşırı kolay olan bu çiçeklerin çok değişik olanlarını da bulmak mümkün. Her biri birbirinden farklı ve gerçekten çok güzeller. Büyük olanı Migrosdan diğerlerini Bostanlı pazarından satın aldım.
İkea'dan aldığım 3lü vazoyunun en uzununu mum koymak için, orta boyunu orkidem için kullanmıştım. En kısa olanına da sukulentleri ektim. En ortaya büyük olanı. Yanlara da minikleri ektim. Çok değişik dekore edebilmeniz mümkün. Ben şimdilik 2 tane inci rengine boyadığım taşı koydum.

sukulent

Ürünleri alabileceğiniz linkler:


 • Bunu yeni akıl ettiğim için bu kışa yetişmedi. Ama bir dahaki kış çok sık bir kırlentim olacak. 


kırlent örgü modeli

Eğer fikirlerimi sevdiyseniz, eklemek istedikleriniz varsa yorum olarak bırakmanız beni çok mutlu eder. Mutfak ve diğer bölümler için olan yazılarım da gelecek.

Bir başka yazıya kadar hepiniz hoşça kalın.

2 yorum:

 1. Hepsi birbirinden zarif... Ne zevklisin sen. <3 Ellerine, yüreğine sağlık canım.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. güzel gözler güzel görür <3 çok teşekkür ederim ^.^

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...