16 Aralık 2014 Salı

Yeni yıla formda girmek bu tüyolarla çok kolay

Yeni bir yıl, yeni umutlar… Bu yılbaşı yeni yılda sağlıklı ve formda olma dileklerinizi lafta bırakmayın. Türkiye’nin en etkin ve güvenilir sağlıklı yaşam sitesi Diyetkolik.com’un uzman diyetisyenleri, yeni yıla yeni biri olarak başlamanızı sağlayacak öneriler sunuyor.


Yeni yıla girerken hep akıllarda yeni umutlar ve yeni hedefler olur. Pek çok kişi yeni yıla daha sağlıklı ve formda olma hayalleriyle başlar. Türkiye’nin ilk online diyet ve egzersiz platformu Diyetkolik.com, yeni bir yıla, yeni biri olarak girmek için tavsiyeler veriyor. Diyetkolik.com diyetisyenlerinin önerileriyle hayallerinizi gerçeğe dönüştürmek artık mümkün!

Diyet, aç kalmak anlamına gelmiyor
Diyet yaparken aç kalmamanız gerekiyor. Aksi takdirde aç kalan bedeniniz küser ve kilo vermenizi zorlaştırır. Diyetkolik.com’a tıklayarak günlük almanız gereken kaloriyi hesaplayın ve Diyetkolik.com’un sunduğu besin değerleri açısından dengeli ve sağlıklı olan programı sürdürün. Diyet sürecinde bazal metabolizmanın altında enerji almanın metabolizmayı yavaşlatarak kilo kontrolünün sağlanamamasına neden olduğunu unutmamak gerekir.

Bol su tüketin
Bedeninizi susuz bırakmak yeni yılda faturasını bedeninize ödeteceğiniz sorunlara yol açabilir. Az su içmek, vücutta metabolik faaliyetlerin gerçekleşmesi için gerekli olan suyun yetersiz olmasına neden olarak uzun vadede metabolizmanızın yavaşlamasına sebebiyet verebilir.

Motivasyon önemli
Sağlıksız ve bir o kadar da pahalı yemekler tüketmek hem bütçenize, hem sağlığınıza zarar verir. Onun yerine zayıfladığınız zaman giyebileceğiniz elbiseler alarak kendinizi motive edebilirsiniz.

Benden geçti demeyin
Nasıl bir elin 4 parmak olması düşünülemezse, diyetin sporsuz, sporun ise diyetsiz olması düşünülemez. Yeni yıla az kala benden geçti diyerek spordan uzak kalmayın. Bedeninizi spora alıştırarak sağlıklı olabilirsiniz.

Sevdiğiniz besinleri tüketin
Diyet yaparken sevmediğiniz yemekleri tercih etmek zorunda değilsiniz. Severek tükettiğiniz yemeğin vücudunuza sağladığı fayda, sevmeden yediğiniz besinin size sağladığı yarardan çok daha fazla olduğunu unutmayın. Severek yemek size iki kat fayda sağlar.

Günlük tutun
Ruh halleri ve tüketilen yiyeceklerin genelde birbiriyle ilişkisi vardır. Her gün yediklerinizi not ederek günlük tutabilirsiniz. Böylece midenizi tanıyarak bedeninizi yönlendirmeyi öğrenebilirsiniz.

Diyetkolik.com hakkında:
Türkiye’nin ilk online diyet ve egzersiz platformu Diyetkolik.com, sağlıklı ve formda bir yaşamı tercih eden kişileri, deneyimli diyetisyenler ve egzersiz uzmanları ile buluşturuyor. Türkiye’nin en etkin ve güvenilir sağlıklı yaşam sitesi, 2010 yılında kurulduğundan bu yana 600 bini aşkın üye sayısına ulaştı. Kilo vermek, kilo almak, sağlıklı beslenmek isteyen, 18 yaşından büyük herkese açık olan Diyetkolik.com, diyete farklı bir bakış açısı getirerek bu konuda yön verici bir rol oynamayı hedefliyor. Diyetkolik.com, geniş ekibinde yer alan tecrübeli diyetisyen, psikolog ve egzersiz uzmanlarıyla, danışanlarının sorularını 24 saat içinde cevaplayarak destek veriyor. Diyetkolik.com, altyapısı sayesinde alternatifli diyet planları sunarak farklı menülerle diyetin sürdürebilir olmasını ve kişinin diyet listesinin devamlı güncellenmesini sağlıyor. Forum gibi özelliklerle kullanıcıları için interaktif bir ortam sağlayan Diyetkolik.com, diyet sürecini takip edip raporlar sunarak kişinin motivasyonunu sürdürmesine yardımcı oluyor.
Detaylı bilgi için: diyetkolik.com

*basın bültenidir

2 yorum:

  1. Çok güzel tüyolar katılıyorum. Kesinlikle aç kalınca kilo verilmiyor. Bol su içmekte çok önemli ama o alışkanlığı kazanamadım ben bi türlü :/

    YanıtlaSil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...