15 Ağustos 2016 Pazartesi

Yaza Özel 7 Saç Bakım Tüyosu

Saçlarınızı Nemlendirin
Cildimizin ne kadar neme ihtiyacı varsa, saçların da sağlıklı kalabilmesi için, özellikle yaz mevsiminde ekstra neme ihtiyaçları vardır. Saç kremlerini kullanırken saç diplerine sürmeden sadece 2 dakika kadar saç uçlarında bekletin ve bol suyla durulayın.


Saçlarınızı Dinlendirin
Yaz mevsiminde hemen her gün, günde 2-3 defa duş aldığımızı ve her defasında saçlarımızı şampuanladığımızı düşünürsek, sonbahar mevsimi geldiğinde saç dökülmesi sorunuyla karşılaşacağımız aşikar. Bu sebeple her defasında saç şampuanı kullanmadan hatta her defasında saçımızı yıkamadan sadece bedenimize duş aldırarak, serinlemek saç dökülmelerini azaltacaktır.


Saçlarınızı Havalandırın
Uzun saçlar her zaman moda, kadınlığın simgesi adeta ama yaz mevsiminde açık bırakarak dolaşmak, terletiyor. Hemen hemen herkes sıkıca topladığı saçlarını topuz yaparak, gün boyu bir kavisin içine hapsediyor. Saç kökleri nefes alamıyor ve saç dökülmeleri başlıyor. Saçlarınızı havalandırın ve tüm gün topuz altına hapsetmeyin.


Saçlarınıza esansiyel yağlardan sürün
Esansiyel yağlar, cilt gibi, saçlar içinde oldukça faydalı. Saçları dipten uca besleyerek, saç dökülmesine karşı direnç oluşturabilirler. Özellikle avokado yağı ve zeytinyağı saçların beslenmesinde faydalı esansiyel yağlardır.


Bırakın kendiliğinden kurusunlar
Bütün kış sıcak fön makinalarıyla çekiştirilen ya da suni sıcak havayla kurutulan saçlarınızı, sıcak havalarda, açık bırakarak, doğal yollardan kurutmak, canlanmasına vesile olur.


Kırık saç uçlarınızı kestirin
Yaz mevsiminde özellikle saç uçlarında kırılmalar ve yıpranmalar meydana gelir. Güneş ışınları, denizin tuzlu suyuyla birleşince daha fazla yıpranmasına ve kırıkların diplere doğru yol almasına neden olur. Saç uçlarınız ne kadar sağlam olursa, tahribat yukarı doğru yönelmez ve saçlar daha doğal ve canlı görünür.


Organik Saç Enjeksiyonu
Her şeye rağmen saç dökülmesi sorunu yaşarsanız, hastanın kendi yağ dokusundan elde ettiğimiz kök hücre enjeksiyonu ile yapılan Organik Saç Enjeksiyonu, saç dökülmelerinizi durdurur, saçların sağlıklı ve gür çıkmasını sağlar.

*Basın bültenidir.

18 yorum:

 1. eline sağlık canım hepsine katılıyorum, sonuncu madde hariç kalan hepsini bu yaz bizzat uyguladım ve saçlarım her yaz olduğu gibi yıpranıp mahvolmadı bu kez. hatta daha yumuşak ve daha hızlı uzuyor =) teşekkürler!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. o zaten son çare zaten. Umarım kimseye gerek kalmaz...

   Sil
 2. Teşekkürler tatil öncesi güzel bir paylaşım olmuş :) Ben güneşlenirken saçlarımı da elbiseyle kapatıyorum :D

  YanıtlaSil
 3. Ay evet, ben de bu yaz genelde bu yazdıklarını yaptım. Toplamda 3 haftalık deniz tatili yapmış olmama rağmen saçlarım hala gayet iyi durumda :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hele bizim gibi zaten yıpranmış saçları olanların daha da dikkat etmesi gerek :/

   Sil
 4. esansiyel yağ hariç hepsini yapıyorum.. belki tatilde denizde onu da yaparım ..

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. hindistan cevizi yağını deneyebilirsin mesela :)

   Sil
 5. Çok faydalı bir paylaşım olmuş. Teşekkürler.

  YanıtlaSil
 6. Çok faydalı bir yazı olmuş.Yağlarla aram çok iyi değil ama hepsine uymaya çalışıyorum bende :)

  YanıtlaSil
 7. Güzel tüyolar,bir çoğunu yapıyorum yapmaya çalışıyorum :)

  YanıtlaSil
 8. bunlara dikkat edince gerçekten saçlar çok hızlı uzuyor 😌😌

  YanıtlaSil
 9. Bir çoğunu yapıyorum ama yazın sabah-akşam topuz yapmasam saçlarım beni boğacak diye korkuyorum.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Beni de boğuyor ne yalan söyleyeyim o.O yazın topuz şart

   Sil

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...